Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir Geleceğe Adım Adım

vms elektronik sürdürülebilirlik
Sürdürülebilir geleceğe adım adım

VMS Eleketronik sürdürülebilirlik yolculuğu

VMS Elektronik olarak, kurulduğumuz günden bu yana, ticari başarının ötesine bakan bir şirket olma vizyonuna sahibiz. Bu vizyonun temelini ise sürdürülebilirlik oluşturuyor.

Sürdürülebilirliği, sadece bugünün ihtiyaçlarını değil, gelecek nesillerin de ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan dengeli bir şekilde kalkınma olarak tanımlıyoruz. Bu doğrultuda, faaliyetlerimizin her aşamasında sürdürülebilirlik ilkelerini benimsemeye ve uygulamaya özen gösteriyoruz.

miniK10 ürünü ile elektronik dolap kilidi sektöründe dünyanın ilk ve öncü çevre dostu ürününü üreten firmamız, bu ürünle üretildiği günden bu yana 125 tondan fazla pil atığını önleyerek çevre duyarlılığını ispatlamıştır.

ROHS

ROHS ile elektrikli ve elektronik eşyaların üretiminde Civa (Hg), Kurşun (Pb), Kadmiyum (Cd) gibi zararlı maddelerin kullanımını sınırlandırmanın yanı sıra, atık EEE'lerin çevreye uyumlu şekilde geri kazanımına ilişkin teknik çerçeveyi ortaya koydu. Günümüze kadar olan süreçte teknolojik gelişmeler göz önüne alınarak 2 defa gözden geçirilen RoHS yönetmeliği çerçevesinde, üreticilerin ürünlerini piyasaya sürebilmeleri için belirtilen şartlara uygunluğunu beyan etmeleri gerekiyor. RoHS belgesi olarak da adlandırılan bu beyan EEElerin Avrupa’da ve ülkemizde piyasaya sürülebilmesinin ön koşulu niteliği taşıyor. VMS Elektronik ürünleri ROHS direktifleri kapsamında üretilmektedir.

Rohs Belgesi
Reach Belgesi

REACH

REACH Uygunluk Belgesinde (REACH Compliance Certificate) ürününüzde kısıtlı ve yasaklı maddelerden herhangi birini içermediği yada limitini aşmadığına dair kanıt belgesidir. VMS Elektronik olarak Reach belgesine sahip olmakla birlikte bu yönergeler kapsamında tüm üretimini organize etmektedir.

Scroll